x
x
Home / canlı maç izle / Justin TV ile kesintisiz maç izlemek bedava

Justin TV ile kesintisiz maç izlemek bedava

İnternetin gelişmesiyle ve dünyanın globalleşmesiyle doğru orantılı olarak kullanıcıların internetten faydalanma imkânı da git gide artmakta. Bugün tanıtacağımız imkan ise spor severlerin belki de en çok sevdiği internet nimeti olan müsabakaları internet ortamından takip etme. Geçmişten günümüze ücretsiz, keyifli ve canlı maç izleme keyfini internetin ağababalarından Justin TV’yle tanışarak elde ettik. Ancak spor müsabakası yayınlama kuruluşlarının gitgide artan telif hakkı istekleri nedeniyle Justin TV’ye karşı açılan davalar sonucunda internet kullanıcılarının Justin TV ile kesintisiz maç izleme olasılığı zora girmiş bulunmaktaydı hatta bu yüzden Justin TV kapanma noktasına dahi gelmişti.

Ancak bu olaylar yaşanmadan önce gerçekten olağanüstü büyüyen ve maç izlemenin tek adresi haline gelen Justin TV hisselerinin birazını satarak bu durumdan kurtuldu ve tekrardan kesintisiz maç izleme keyfini internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sağlamak için işe koyuldu. Justin TV’nin satılmış olan hissesi şuanda video oyunlarına, oyun konferanslarına ve geek içerikli hareket etmekte olan her türlü organizasyona ev sahipliği yapan twitch, çok büyük bir gelişme göstererek bu sektörde bir numaralı hale gelmiştir. Youtube’un bile rakip olamadığı Justin TV’nin bu hissesi şuanda sanal ortam oyunlarının yayınlarının yapıldığı en büyük yayın organizasyonu olma özelliğini taşımaktadır. 

Hisse satışından ettiği gelirle alt yapısını güçlendiren Justin TV, açılan telif hakkı davalarına karşı farklı bir strateji izledi ve spor müsabaka yayınlarını kullanıcının başka bir ülke üzerinden izlemesini sağlamak amacıyla DNS’i aktif olarak kullanmayı başaran ilk sitelerden biri oldu. DNS alt yapısı internetin temel yönetici servisi konumundadır ve bu beyin takımı DNS kullanıcının internete bağlı olduğu teknolojik cihazın ismini ve temel bilgi özelliklerinin hepsini taşımaktadır. İşte bu noktada Justin TV, DNS alt yapısını değiştirme özelliğiyle kendisine erişimin sağlanmasının yasaklandığı sitelerde (Örn: Türkiye) “Virtual Hosting” denilen “Sanal Ev Sahipliği” özelliğini kullanılarak sitesine erişimi sağlamayı başarmıştır. Bu sayede Justin TV’ye erişim sağlayamayan internet kullanıcıları sanki farklı bir ülkedeymişcesine spor müsabakasını Justin TV ile kesintisiz izleme fırsatını elde ediyorlar. 

DNS yoluyla Justin TV izle ile kesintisiz maç izlemenin detayları ise şuanda siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Justin TV’ye giriş yapabilmek için DNS adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir bu göründüğü kadar kompleks bir şey olmayıp temel düzeyde bilgisayar bilgisine sahip kullanıcılarının dahi yapabileceği bir işlemdir.

1. İlk olarak Windows sekmesinden veya başlat tuşundan Denetim Masası’na giriniz. (Windows > Denetim Masası)


2. Denetim Masasından > Ağ ve İnternet sekmesine ve oradan da Ağ ve Paylaşım Merkezine girmelisiniz. (Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi)


3. Ağ ve Paylaşım Merkezinde “Etkin ağlarınızı görüntüleyin” kısmında bulunan bağlantılar başlığındaki Yerel Ağ Bağlantısı uzantısına tıklamalısınız. (Ağ ve Paylaşım Merkezi > Yerel Ağ Bağlantısı)


4. Uzantı açıldıktan sonra “Etkinlik” kısmında bulunan Özellikler kısmına tıklamalısınız. Karşınıza çıkan yeni pencerede Yerel Ağ Bağlantısı’nın özellikleri bulunmaktadır.


5. Yerel Ağ Bağlantısı’nın özellikleri kısmında bulunan “Bu bağlantı aşağıdaki özellikleri kullanır:” bölümündeki İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/ IPv4) linkine tıklıyoruz ve açılan pencerede DNS bölümü karşımıza çıkıyor Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan seçeneğini tıklayıp yazılan olan DNS adresleri yerine aşağıda verilen DNS adreslerini yazarak Justin TV’ye giriş yapabilirsiniz. 

Google DNS

8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS

208.67.222.222
208.67.220.220

Dnsadvantage DNS

156.154.70.1
156.154.71.1

Norton DNS

198.153.192.1
198.153.194.1

Check Also

Justintv sayesinde Ayricalikli Futbol Keyfi

Son derece çekişmeli ve yüksek heyecana sahip karşılaşmaları naklen izlemek herkesin en büyük hayali. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir